BÖLÜMLER


 

Şirketimiz kurulduğundan bugüne, sektörüyle ilgili bütün teknolojik yenilik ve gelişmeleri yakından takip etmekte ve makine parkurunu, yardımcı malzemeleri ve proseslerini yenileyerek kalite standardını sürekli yükseltmektedir. Elvan Tekstil, tüm bu işlemleri insana ve doğaya saygı çerçevesinde gerçekleştirmektedir.

 

  • BOYAHANE

    Bünyemizde bulunan çeşitli boya makina grubu ile geniş kumaş hafızasına sahibiz. Polyester boyama uzman olduğumuz konu olup, fantazi kumaş boyama, güpür boyama, jakarlı örme boyama, brode ve aplik boyama yapmakta olduğumuz diğer boyama çeşitleridir. Makine parkurumuzda, Baskı makinalarımızın yanı sıra, 4 Adet 8 kamaralı ram makinesi, Kurutma, Buharlama, Şardon, Tıraş, Tüp Kesme ve açık en Sanfor makineleri yer almaktadır. Boyama parkurunda ise çeşitli ebatlarda 5 adet Levent Boyama, 14 adet HT Boyama, 2 adet Overflow numune boyama makinası, otomatik mal açma ve paketleme makinaları yer almakta olup 25 ton/gün boyama kapasitesine sahiptir.

  • BASKI

    100.000 metre günlük baskı kapasitesine sahip, farklı ihtiyaçlara farklı çözümler sunabilen baskı tesislerimizde 185 cm eninde 12 renk baskı yapabilme özelliğine sahip rotasyon baskı makinalarımız ile pigment, reaktif, dispers, rotasyon, asit ve devore baskı yapabildiğimiz gibi farklı çeşit ve özelliklerde ürünlere de baskılar yapabilmekteyiz.